Daňová konferencia: Prináša 15% Dankova daň nové možnosti pre daňovú optimalizáciu?

Dňa 19.11.2019 sme v hoteli Sheraton v Bratislave organizovali našu ďalšiu daňovú konferenciu. Hlavnou témou nebola iba schválená 15% daň z príjmov pre právnické osoby a podnikajúce fyzické osoby, venovali sme sa aj viacerým ďalším praktickým daňovým a odvodový témam. Rovnakú prednášku budeme mať ešte 9.12.2019 v Sheratone. 

Jednou z tém, ktorej bola venovaná významný pozornosť bola napríklad kúpa nehnuteľnosti pre investičné účely. Porovnávali sme, či je lepšie kúpiť nehnuteľnosť (napríklad byt) na fyzickú alebo právnickú osobu. Riešili sme, či je stále možný pri bytoch odpočet DPH a ak áno, za akých podmienok. Zaoberali sme zdaňovaním príjmov z predaja/prenájmu nehnuteľností ako aj ostatným súvisiacim daňovo-odvodovým aspektom.

Okrem toho sme sa venovali napríklad aj týmto témam:

Daňové a odvodové úskalia sú štandardne stredobodom pozornosti našich klientov nielen pri rôznych investičných aktivitách, ale aj pri štandardnej operatíve. Aj preto poskytujeme nielen štandardné účtovné poradenstvo, ale klienti majú možnosť využiť aj sofistikovanejšie daňové ako aj s tým súvisiace právne poradenstvo.

Niektoré naše predošlé konferencie:

KONTAKT

Potrebujete pomôcť alebo poradiť?

Law & Tax
Tomáš Demo
tomas.demo@highgate.sk

Accounting
Peter Šopinec
peter.sopinec@highgate.sk

Crypto
Peter Varga
peter.varga@highgate.sk

POZÝVAME VÁS NA UNIKÁTNU KONFERENCIU