Pomohlo by Slovensku, ak by mladí neplatili dane?

V druhom podcaste Highgate Talks náš partner Peter Varga rozpráva o možnostiach zvýhodneného daňového režimu pre mladých, a to predovšetkým o právnych a technických úskaliach a výzvach takejto potenciálnej legislatívnej úpravy. Ako by mohlo (ne)zdaňovanie mladých na Slovensku vyzerať a aké benefity, prípadne aj negatívne následky, by takýto daňový režim mohol Slovensku priniesť?

Sledujte videopodcast vľavo, alebo si vypočujte len samotné audio podcastu nižšie.

Súvisiace produkty a aktivity

Konzultácia k základným právnym, praktickým a daňovým témam.
V tomto školení sa veľmi detailne venujeme porovnaniu daňového a odvodového zaťaženia jednoosobovej SRO a tzv. kancelárskeho živnostníka. Okrem daňovo-odvodovej časti sa v školení zmieňujeme aj o dopadoch na dávky zo sociálneho poistenia (materské, dôchodok, …), ktoré môžu mať vplyv na rozhodovanie podnikateľa ako aj právnej zodpovednosti pri podnikaní prostredníctvom týchto foriem.
Matovičová daňová revolúcia prináša viaceré pozitívne prvky. Napríklad zavedenie skupinového zdaňovania umožní firmám v rámci jednej skupiny započítať si straty jednej firmy so ziskami druhej firmy a zároveň ich odbremení od povinnosti dbať na reguláciu transferového oceňovania. Viaceré prednesené návrhy však priniesli rozpačité reakcie verejnosti. Peter Varga poskytol k tejto téme rozhovor pre Startitup.
KONTAKT

Potrebujete pomôcť alebo poradiť?

Law & Tax
Tomáš Demo
tomas.demo@highgate.sk

Accounting
Peter Šopinec
peter.sopinec@highgate.sk

Crypto
Peter Varga
peter.varga@highgate.sk