Zamestnanecké akcie a opčné plány - konferencia

Dni
Hodín
Minút
Sekúnd

Dátum: 22. 11. 2018

Miesto podujatia: Hotel Falkensteiner, Bratislava

KONFERENCIA

Informácie ku konferencii

O konferencii

V ére digitálnej ekonomiky sú schopní a skúsení zamestnanci často najhodnotnejším aktívom firmy. Predovšetkým technologické a rýchlo rastúce firmy sú veľmi citlivé na odchod kľúčových členov tímu. Odchádza s nimi totiž často hodnotné know-how firmy, čo má negatívny vplyv na jej hodnotu a postavenie na trhu. Vysoký plat na pritiahnutie a udržanie mozgov vo firme však už dnes väčšinou nestačí. Ponúknutie podielu na firme je často tým správnym riešením.

Cieľom konferencie je zrozumiteľnou formou priblížiť možnosti malých a stredných firiem pri plánovaní a implementácii zamestnaneckých akcií v slovenskom právnom a podnikateľskom prostredí.

Aké formy zamestnaneckých akcií a opčných plánov môžu slovenské firmy svojim zamestnancom ponúknuť? Aký veľký podiel by firmy mali vyhradiť pre svojich zamestnancov? Kedy je najvhodnejšie akcie zamestnancom vydať? Ako sa zdaňujú zamestnanecké akcie a opcie v slovenských spoločnostiach? Aké sú skúsenosti popredných slovenských start-upov so zavedením zamestnaneckých opčných plánov? Aj o týchto témach budeme na konferencii diskutovať.

PREDNÁŠAJÚCI
Partner
Highgate Group
Tomáš Demo

Highgate Group

Tomáš Demo je spoluzakladateľom poradenskej skupiny Highgate Group poskytujúcej komplexné právne, daňové a účtovné poradenstvo pod jednou strechou. Pre založením Highgate Group pôsobil ako advokát v pobočke medzinárodnej advokátskej kancelárie Allen & Overy v Bratislave, kde sa venoval predovšetkým cezhraničným M&A transakciám a korporátnemu právu. Tomáš je špecializovaný poradca pre M&A, private equity a venture kapitálové transakcie a korporátne akvizičné štruktúry. Tomáš okrem iného riadil poradenský tím Highgate Group pri založení prvého Európskeho venture kapitálového fondu (EuVECA) v krajinách V4 a poskytoval poradenstvo pri zakladaní viacerých slovenských AIF fondov zameraných na venture kapitálové a real estate investície.

in

Partner
Highgate Group
Peter Varga

Highgate Group

Peter Varga je partnerom Highgate Group, kde sa venuje finančnej regulácii a daňovému štruktúrovaniu a poradenstvu. Pred založením Highgate Group pracoval niekoľko rokov v medzinárodnej advokátskej kancelárii Dentons, kde, okrem iného, participoval na druhom historickom cezhraničnom IPO slovenského emitenta. V rámci Highgate Group Peter pomáhal zakladať viacero slovenských alebo zahraničných fondov. Radí klientom pri nastavovaní fondových alebo crowdfundingových štruktúr, emisií dlhopisov alebo rôznych pôžičkových schém a zastupuje klientov v konaniach pred NBS a finančnou správou. Peter prednáša, píše články a je relatívne aktívny v rámci legislatívnych procesov. Spolupodieľal sa napríklad na novej flexibilnejšej právnej úprave malých fondov, niektorých daňových zmenách v oblasti finančného trhu alebo tvorbe metodického pokynu k definícii kolektívneho investovania.

in

Juraj Vaculík

 

Juraj Vaculík je spoluzakladateľ a CEO spoločnosti AeroMobil, poprednej slovenskej spoločnosti vyvíjajúcej inovatívny model lietajúceho auta. Magazín Popular Science udelil AeroMobilu ocenenie Vynález roka 2015. Juraj začal svoju podnikateľskú kariéru v roku 1992 ako kreatívny riaditeľ pre svetové reklamné agentúry, ktoré otvárali svoje pobočky v Českej a Slovenskej republike. V roku 1996 Juraj založil MADE BY VACULÍK- jednu z popredných nezávíslých reklamných agentúr v regióne Strednej a Východnej Európy, ktorá dnes pôsobí vo viac ako 30 krajinách sveta. Juraj tiež pôsobí ako angel investor vo viacerých projektoch v Európe a USA.

in

Jaroslav Lupták

 

Jaroslav Lupták viedol investičný tým v Neulogy Ventures, so zameraním na Saas a digitálne médiá. Jaro má viac ako desaťročné skúsenosti s prácou s early stage spoločnosťami. Je jedným zo zakladateľov StartupAwards.sk a Future Now Conference, najväčšieho startupového podujatia na Slovensku. Predtým pracoval v Neulogy ako technology transfer consultant pre viacero výskumných inštitúcií. V súčasnosti Jaro pôsobí tiež ako externý expert Európskej Komisie pre Horizon 2020 initiative. Jaro vyštudoval manažment a financie na Rotterdam School of Management.

in

Viktor Mikulášek

 

Viktor Mikulášek pôsobí ako CEO v startupovom štúdiu LAUNCHER, kde spravuje súkromné investičné portfolio spoločností s vysokým potenciálom a ľudí s výnimočnými nápadmi. Viktor úzko spolupracuje s inovátormi a startupmi na ich ceste k vytvoreniu úspešného a udržateľného podnikania. Viktor je tiež spoluzakladateľom a akcionárom viacerých slovenských spoločností z IT a ISP sektora, startupov a iných segmentov.

in

Harmonogram
22. 11. 2018
8:30 - 9:00
30 min
Registrácia

Miesto: Hotel Falkensteiner, Bratislava

9:00 - 10:00
60 min
Zamestnanecké akcie a opcie
Tomáš Demo
 

Panelisti: Tomáš Demo (Highgate Group)

Aké formy akcií a opcií môžu slovenské firmy ponúknuť svojim zamestnancom?

Aký je rozdiel medzi zamestnaneckou akciou a opciou?

Aké sú základné podmienky vydania zamestnaneckých akcií?

Aké práva a povinnosti v sebe zahŕňajú zamestnanecké opcie?

10:00 - 10:30
30 min
Daňová optimalizácia
Peter Varga

Panelisti: Peter Varga (Highgate Group)

Aké sú daňové a odvodové nástrahy zamestnaneckých akcií a opcií v slovenských spoločnostiach?

Dá sa im legálnou cestou vyhnúť, alebo ich minimalizovať?

Aké sú možnosti efektívnej a legálnej daňovej optimalizácie v tejto oblasti?

 

10:30 - 10:45
15 min
Networking break
9:00 - 10:30
90 min
Panelová diskusia s hosťami: Juraj Vaculík, Jaroslav Lupták, Viktor Mikulášek
Juraj Vaculík
Jaroslav Lupták
Viktor Mikulášek

Panelisti: Juraj Vaculík, Jaroslav Lupták, Viktor Mikulášek

Čo vedie zakladateľov k rozhodnutiu ponúknuť zamestnancom podiely na firme?

Aké podiely zamestnancom ponúknuť, aby boli dostatočne motivovaní?

Mali by mať zamestnanci iba podiel na zisku, alebo aj právo rozhodovovať o spoločnosti?

Aké formy akcií ponúkajú slovenské start-upy svojim zamestnancom?

PARTNERI KONFERENCIE
NAŠE PREDCHÁDZAJÚCE KONFERENCIE
Zamestnanecké akcie ESOP
VYHOTOVOVANIE FOTOGRAFIÍ A VIDEOZÁZNAMU Z KONFERENCIE

Spoločnosť Highgate Law & Tax s. r. o., Nivy Tower, Mlynské Nivy 5, 821 09 Bratislava, IČO: 51 477 262; sa bude v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. f) GDPR spoliehať na svoj oprávnený záujem pri vyhotovovaní fotodokumentácie a videozáznamov o zaujímavých momentoch konferencie a jej účastníkoch, ktoré môžu byť následne použité pre účely marketingových aktivít a propagácie spoločnosti.

Napriek tomu, že vyhotovenie uvedenej dokumentácie nie je podmienené súhlasom účastníka, rešpektujeme Váš prípadný nezáujem o snímanie Vašej osoby. V takomto prípade, prosím, informujte pri registrácii niektorú z našich hostesiek alebo nám Vašu požiadavku zašlite na e-mailovú adresu info@highgate.sk.

Viac informácií o spracúvaní Vašich osobných údajov nájdete na našej stránke v časti Oznámenie o spracúvaní osobných údajov.

NAŠI KLIENTI

Dlhodobo spokojní klienti na prvom mieste.

HighGate Group je na Slovensku absolútnym unikátom. Naše komplexné poradenstvo a služby v rôznych odvetviach nám umožňujú prinášať našim klientom bezkonkurenčné výsledky.

POZÝVAME VÁS NA UNIKÁTNU KONFERENCIU